Mgr. Ing. Martin Doležal

Věk: 53 let
Povolání: starosta města Sezimovo Ústí
Bydliště: Sezimovo Ústí
E-mail: martin.dolezal (zavináč) jihocesi2012.cz

„Každý člověk by se měl už od mládí učit odpovědnosti za své jednání. Předejde tím v životě mnoha problémům a komplikacím.

„Každý člověk by se měl už od mládí učit odpovědnosti za své jednání. Předejde tím v životě mnoha problémům a komplikacím."

Martin Doležal je starostou města Sezimovo Ústí. Ve veřejné funkci mohl uplatnit organizační talent a schopnost řešit problémy klidně, logicky a bez ohledu na politickou příslušnost. „Každý člověk by se měl už od mládí učit odpovědnosti za své jednání. Předejde tím v životě mnoha problémům a komplikacím,“ zdůrazňuje Martin Doležal.

V Sezimově Ústí žije od narození, v devadesátých letech vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze a poté i Právnickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně. Pracovně působil řadu let v Táboře, Českých Budějovicích a Praze. Je dlouholetým skautským vedoucím.

Martin Doležal zájem o veřejné dění neomezuje pouze na „své“ sedmitisícové město. Zabývá se i krajskými a celostátními otázkami. Vedle dopravní obslužnosti odlehlejších regionů sleduje například i problematiku získávání energie z jádra. „Jsem pro dostavbu jaderné elektrárny Temelín,“ říká o zařízení, které je od Sezimova Ústí vzdušnou čarou vzdáleno asi třicet kilometrů. „Nesouhlasím však s vybudováním skladu vyhořelého jaderného paliva na území jižních Čech.“


©2012-2024 Jihočeši 2012