Čtyři otázky pro Martina Doležala

28. 3. 2017

Jaký největší problém teď ve svém městě řešíte?

"Protože se průměrný věk obyvatel našeho města zvyšuje, považuji za velmi důležité, že jsme se rozhodli pro stavbu domu s pečovatelskou službou a denním stacionářem. Jeho výstavbu chceme zahájit ještě letos, hotovo by mělo být v příštím roce. V této souvislosti žádáme o dotaci ministerstvo práce a sociálních věcí."

 

Co Vás v poslední době nejvíce zaujalo na úrovni kraje?

"Velice důležitým tématem pro celé jižní Čechy je další využívání zdejší vodárenské soustavy. O této problematice a tom, jak vyvážit provozování soustavy a místních zdrojů, se bude hovořit na odborné konferenci v úterý 28. března. Téměř 260 měst a obcí, které jsou členy Jihočeského vodárenského svazu, musí co nejdříve rozhodnout, kdy zahájit postupnou obnovu soustavy, jak ji financovat a jak má celý systém do budoucna fungovat. Faktem je, že spotřeba pitné vody z vodárenské soustavy dlouhodobě klesá, takže kapacita soustavy je využita asi jen z poloviny."Kdybyste chtěl někoho pozvat do svého města, na jakou akci by to bylo? 

"Velkou a hojně navštěvovanou akcí bývá otevření turistické sezóny na Kozím hrádku, které se koná 1. května. Také letos bude připraven bohatý zábavný program pro celou rodinu. Ve stejný den se přímo ve městě odehrají Májové slavnosti, což je tradiční sezimoústecká akce, na jejíž organizaci se podílejí také místní skauti. A v rámci slavností odstartuje z náměstí Tomáše Bati už 6. ročník Baťova běhu. Cíl závodu je právě na Kozím hrádku."

Na co se v dohledné době nejvíce těšíte?

"Jako vedoucí skautského střediska Černá růže se v během Velikonoc společně s několika dalšími skauty chystáme na akci Go East 2017. Bude to výprava do nejvýchodnější části České republiky. Kromě jiného chceme vystoupat na Lysou horu v Beskydech, dosáhnout trojmezí ČR – Slovensko – Polsko, prohlédnout si některá města a cestou domů bychom rádi zdolali Praděd, tedy nejvyšší vrchol Hrubého Jeseníku."

 

Mgr. Ing. Martin Doležal

Mgr. Ing. Martin Doležal

starosta města Sezimovo Ústí
Sezimovo Ústí

„Každý člověk by se měl už od mládí učit odpovědnosti za své jednání. Předejde tím v životě mnoha problémům a komplikacím."

©2012-2024 Jihočeši 2012