Jihočeský kraj mezi povodňovými on-line poraženými

6. 6. 2013

Tohle hodnocení Radia Wave si Jihočeský kraj a jeho hlavní krizový představitel hejtman Jiří Zimola za rámeček nedá. 

"Naprosté informační ticho panovalo například na oficiálním webu Jihočeského kraje, který se probudil až v pondělí. Když byl v neděli na několika desítkách míst stav ohrožení, na krajských stránkách jste se dočetli akorát dva dny starou zprávu o dětské Bambiriádě. O víkendu totiž web nikdo neaktualizoval, prostě počkali až na pracovní den. Shnilou třešničkou na dortu je odkaz na krajský Facebook. Ten totiž vede na profil dva roky staré akce Rožmberský rok. K čemu má Jihočeský kraj web, když na něj nedává žádné užitečné informace pro své občany?"

Povodňové informace, které vám zde jako Jihočeši 2012 v posledních dnech poskytujeme, kompilujeme z různých zdrojů a samozřejmě i z výstupů krizového štábu JK. Ty však bylo možné zapojit až poté, co z něj začala chodit užitečnější sdělení, než nedělní fotografie hejtmana, jak neohroženě podepisuje vyhlášení stavu nebezpečí. 

Co se týče povodňového zpravodajství, například městu České Budějovice se během povodní velmi osvědčila jeho Facebooková stránka, zřízená z iniciativy našeho partnerského hnutí Občané pro Budějovice. Na oficiálních FB stránkách města během povodní mj. přibylo několik set nových odběratelů chtivých aktuálních informací. Nešlo přitom jen o informace z krizového štábu podávané městem, ale také o ty, které na městské FB stránce sdíleli lidé z různých částí města a pomáhali tak všem navzájem se informovat o aktuálním vývoji situace. Zajímavá a hodnotná zkušenost.

Jihočeši 2012

Jihočeši 2012

Související články:

Informace k povodňové pomoci pro obce i jednotlivce

3. 6. 2013

Aktuální přehled situace v Jihočeském kraji najdete na webu krajského úřadu www.kraj-jihocesky.cz. Hasičský záchranný sbor nabízí zapůjčení vysoušečů, Český červený kříž organizuje sbírku materiální pomoci (především úklidové prostředky a pracovní nářadí)

Povodňové aktuality – středa 5. června

5. 6. 2013

Řeky pomalu klesají, kritický stav přetrvává na Lužnici, která by měla zítra ráno kulminovat. Kraj zřídil povodňové konto. Podle meteorologů by dnes a zítra měly v Čechách přetrvávat přeháňky se srážkovým úhrnem za 24 hodin do 5 mm.

Povodňové aktuality – čtvrtek 6. června

6. 6. 2013

Všechny řeky kulminovaly, situace je stabilizovaná. Počasí má být i nadále oblačné, s přeháňkami a ojedinělými bouřkami a to až do pondělí.

Povodňové aktuality – úterý 4. června

4. 6. 2013

Situace na jihu Čech se pomalu stabilizuje, vzedmutí čeká ještě Lužnici, které se oproti Vltavě rozlévá se zpožděním. 

©2012-2024 Jihočeši 2012