Současné vedení města řídí Strakonice skandálním způsobem

14. 6. 2017

S ohledem na vážnost situace vydal Klub zastupitelů JIH 12 ve Strakonicích (Pavel Vondrys, Pavel Pavel, Radek Sosna) následující tiskovou zprávu:

Strakonice se ocitly v situaci, která v jeho novodobých dějinách nemá obdobu. Týká se to nejenom průběhu jednání samosprávy, ale i podivného nakládání s veřejnými prostředky a způsobu, jakým vedení města řeší personální záležitosti.

Úroveň chování starosty města Břetislava Hrdličky a dalších představitelů uskupení Strakonická Veřejnost dosáhla dalšího dna během jednání zastupitelstva města 6. června 2017. "Opakovaně byla z jejich strany porušována pravidla slušného chování a demokratického řízení zasedání. Urážky, vyhrožování, nadávky a snaha o zastrašování na jednání zastupitelstva města nepatří," říká zastupitel Pavel Vondrys (Jihočeši 2012).

Současné vedení strakonické radnice navíc dlouhodobě poskytuje nepravdivé a zkreslené informace o finanční situaci města. "Závěrečný účet města za rok 2016 například dokazuje, že na konci roku 2014, kdy nastoupilo nové vedení radnice, bylo na účtech města 84 milionů korun. Přitom zástupci Strakonické Veřejnosti lživě tvrdili, že městu po předchozím vedení žádné peníze nezůstaly," uvádí Pavel Pavel, další opoziční zastupitel za Jihočechy 2012. Zároveň připomíná, že investice města byly v loňském roce nejnižší za posledních 10 let, ačkoli provozní výdaje stouply.

Koalice Strakonické Veřejnosti, KSČM, Volby pro město a 2 zastupitelů zvolených za ANO prodává městské pozemky, které bude město ke svému rozvoji potřebovat. Naopak vykupuje takové, které zcela jistě potřebovat nebude. "Komu tyto obchody přinášejí užitek, je s velkým otazníkem. Město to však určitě není," upozorňuje zastupitel Radek Sosna (Jihočeši 2012).

Alarmující je situace v personální oblasti. Čistky na městském úřadu a v městských organizacích pokračují. Aktuálně se to týká například tajemníka městského úřadu Vladimíra Stronera. "Ten je vedením města nechutným způsobem šikanován. V rámci úřadu byl přestěhován do vzdálené kanceláře, jeho foto bylo odstraněno z www stránek města, je neoprávněně finančně postihován a nemůže se účastnit jednání rady města, ač je to jeho zákonnou povinností," upřesňuje Pavel Vondrys.

Jednotlivé problematické záležitosti jsou rozpracovány v prohlášení Klubu zastupitelů Jihočeši 2012, které tvoří přílohu této tiskové zprávy.

Ing. Pavel Pavel

Ing. Pavel Pavel

cestovatel, experimentální archeolog, předseda Krajského svazu lyžařů ČR
65 let, Strakonice
Vystudovaný strojař se v osmdesátých letech postaral o celosvětovou senzaci, když „rozchodil“ tajemné sochy moai na Velikonočním ostrově. V devadesátých letech přenesl své zkušenosti z přepravy velkých břemen do podnikání a posléze se také zapojil do komunální politiky, na městské i krajské úrovni. Místostarostou Strakonic byl čtyři volební období a prostředí krajského zastupitelstva již také dobře zná z předchozího působení.
©2012-2022 Jihočeši 2012