Není to prima? Je to docela PRIMA.

14. 9. 2012

Včera (13.9.) jsem zažil docela trpkou zkušenost s televizí PRIMA. Už od sdělení obvinění primátorovi Thomovi mě naháněli, abych se k tomuto úkonu orgánů činných v trestním řízení vyjádřil, neboť se toho domáhají ostatní volební strany, především ODS, protože to přímo podle konkurenčních stran souvisí s naším volebním hnutím JIHOČEŠI 2012.

Protože hnutí Občané pro Budějovice je naším partnerem v krajských volbách a protože pana Thomu vnímám jako slušného člověka a obvinění je podle mne vzneseno opravdu v souvislosti s volbami, od začátku jsem s vyjádřením souhlasil. Bylo mi ale sděleno, že se k věci už ostatní strany nechtějí vyjádřit, že tedy z reportáže nic nebude. To bylo v pátek minulý týden. Situace se včera změnila. Bylo mi sděleno, abych se vyjádřil do večerních zpráv, že asi budu jediný, kdo se primátora bude zastávat, tak aby to bylo alespoň trochu vyvážené. Jel jsem kvůli tomu přes půl kraje a natočil jsem kratičký rozhovor. Bylo v něm obsaženo cca následující.

1. Vzhledem k tomu, co je o věci veřejně známo, považuje naše hnutí obvinění za neprůkazné. Není z něj patrno, jak policie prokazuje p. Thomovi úmysl způsobit městu škodu nebo přivodit sobě nebo jinému majetkový prospěch. Rovněž z veřejně známých údajů nedokážeme rozluštit, jak mohl p. primátor v r.2010 způsobit svým postupem škodu, když město České Budějovice bylo v cenových otázkách dodávek IT vázáno předchozí smlouvou z r. 2007 a nemohlo se od těchto cenových podmínek nijak odchýlit, ať už by věc projednávala rada nebo primátor sám.

2. Na otázku, zda by neměl p. Thoma odstoupit jsem sdělil, že pokud vím, tak nebyly prokázány v souvislosti s tímto případem žádné korupční praktiky ani podezření z nich. Pokud by šlo v dané věci o korupci, měl by podle mne veřejný funkcionář odstoupit vždy. V tomto případě jsem však hodně na vážkách a je podle mě přímo na p.Thomovi, co udělá.

Večer jsem sledoval ve zprávách TV PRIMA reportáž. Moje vyjádření nikde. Celá reportáž výlučně proti p. Thomovi, manipulace s ničím nedoloženými údaji ( …většina občanů Budějovic je pro odstoupení primátora…) atd. (POZN: reportáž si může přehrát zde: http://play.iprima.cz/all/all/2317, začíná ve 22:18 min.)

Jako sláma z bot z natáčení i z reportáže vysvítalo, že je na objednávku. Proč, není složité dovodit, vlastníci TV, snaha udělat nějaký jiný obchod….

Šest let jsem se v politice, ani v té místní, nepohyboval. Jak je vidět, za šest let oblast politiky i mediální politiky urazila pořádný kus cesty. Jenom nevím, zda ta cesta vede správným směrem.

JUDr. Luboš Průša

JUDr. Luboš Průša

advokát
57 let, Písek
©2012-2024 Jihočeši 2012