Jihočeši 2012 nominují do letošních senátních voleb starostu a senátora Jaroslava Větrovského

14. 6. 2022

autor: Jaroslav Větrovský 

Na podzim letošního roku se opět uskuteční volby do 1/3 Senátu Parlamentu ČR. Volit se bude i ve volebním obvodu 13 – Tábor. Tento obvod, zahrnující část Středočeského kraje, Voticka, celý okres Tábor, ale také oblasti Milevska a Mirovicka, mám čest již cca 5,5 roku v Senátu zastupovat. Naprosto logicky tedy přišly na přetřes úvahy, zda mandát obhajovat.

Rozhodnutí k obhajobě senátorského mandátu padlo po jednání s nejbližšími, tedy s rodinou a úzkým týmem spolupracovníků poměrně rychle a jasně. Svou práci mohu s klidným svědomím prezentovat. Patřím k senátorům, kteří mají jednu z nejlepších účastí na jednání orgánů Senátu a hlasování na jeho plénu. Mé povinnosti senátora se podařilo skloubit s prací starosty Mladé Vožice. Mnoho věcí se povedlo. Otevíral jsem dveře starostům volebního obvodu na ministerstvech a orgánech státní správy, vyjednávali jsme ve prospěch obcí při převodech státního majetku, podařilo se nám osvobodit od poplatku dálniční obchvat Veselí nad Lužnicí, podílel jsem se na opravě daňových zákonů minulé vlády, či pomáhal místním zemědělcům opravit chybně nastavená dotační pravidla.

Do Senátu jsem byl v roce 2016 zvolen jako nestraník za Hnutí ANO 2011. Za mé působení v Senátu jsem se přesvědčil o tom, že Senát je prospěšný a důležitý, případné úvahy či řeči o jeho zrušení nepokládám na správné a užitečné. Stejně tak mi není blízká jakákoliv centralizace.

Proto tedy logicky a s velkou radostí přijímám šanci kandidovat v letošních volbách za politické uskupení, které jsem kdysi spolu s několika nadšenci pomáhal zakládat, tedy za hnutí Jihočeši 2012. U zrodu stál i současný náměstek hejtmana Jihočeského kraje a rovněž starosta – starosta Kovářova a předseda hnutí Jihočeši 2012 pan Pavel Hroch. Vracím se tedy v zásadě domů, ke kořenům, ke svým dlouholetým kolegům a kamarádům. Po dobu svého mandátu jsem vždy podporoval návrhy směřující k podpoře měst, obcí a regionů. Není mi blízké centralizování. Věřím místním a krajským voleným zástupcům, věřím lidem, kteří v místech, kde se ucházejí o důvěru a o nichž rozhodují, také skutečně žijí. Také proto jsem tak silně vystupoval proti „vlajkové lodi“ bývalé koalice – návrhu stavebního zákona – který přinášel zásadní pokus o změnu modelu veřejné správy. Mé postoje jsou i zde podstatně bližší regionálnímu hnutí, zaměřenému na rozvoj měst a regionu, než uskupení s rostoucí snahou centralizovat.

Jsem tedy moc rád za podporu hnutí Jihočeši 2012, které principy rozhodování z „první linie“ má již ve svých základech. Není rovněž žádným tajemstvím, že lidé reprezentující hnutí Jihočeši 2012 jsou mi svými životními a pracovními postoji velmi blízcí.

„Hnutí JIHOČEŠI 2012 svým hlasování rozhodlo o nominaci Mgr. Jaroslava Větrovského jako svého kandidáta v podzimních senátních volbách ve volebním obvodu 13 a já jsem rád, že zakládající člen hnutí bude obhajovat svůj mandát pod hlavičkou JIHOČEŠI 2012. Po celou dobu svého mandátu nezapomíná na spolupráci s venkovským prostorem, obcemi a městy na území svého volebního obvodu, ani na hlavní ústavní práci v horní komoře parlamentu ČR. Skromný, s vysokým pracovním nasazení, přátelský, obětavý, sportovec, starosta, otec rodiny. " Pavel Hroch předseda hnutí JIHOČEŠI 2012. 

 

 

 

Jihočeši 2012

Jihočeši 2012

©2012-2024 Jihočeši 2012