Ivo Moravec: Otevírejme i problematická témata

7. 6. 2020

 

“Společná krajská kandidátka JIH 12, HOPB a Tábor 2020 je přirozeným spojením jednoho regionálního hnutí a místních politických subjektů dvou největších jihočeských měst,” říká Ivo Moravec z hnutí Občané pro Budějovice. Náměstek českobudějovického primátora bude o hlasy Jihočechů v říjnových volbách usilovat na jedné z předních pozic kandidátky.

Podle Ivo Moravce je důležité, aby se zástupci tří spolupracujících hnutí nebáli otevírat ani problematická témata. „Nesmíme mít strach z rizika, že s námi bude někdo nesouhlasit. Diskuze je přirozená. Proto musíme přicházet i s netradičními řešeními,“ vysvětlil Moravec.

Jedním z takových témat je například otázka vlastnictví lesů. „O státní lesní majetek se teď stará podnik Lesy ČR se sídlem v Hradci Králové. Část těchto lesů by měl stát bezúplatně převést na kraje. Jsem totiž přesvědčen, že kraj bude lepším hospodářem než stát, protože bude mít větší přehled o tom, co se děje na jeho území. Z Českých Budějovic bude do Prachatic vždycky blíž než z Hradce Králové,“ uvedl Ivo Moravec. Doplnil, že otázka vlastnictví lesů přímo souvisí s řešením problematiky, jako je druhová skladba dřevin, zadržování vody v krajině či kůrovcová kalamita.

 

 

Jihočeši 2012

Jihočeši 2012

©2012-2024 Jihočeši 2012