Vltavská cyklostezka bude měřit téměř 200 kilometrů

19. 5. 2020

Do pěti let povede napříč jižními Čechami cyklostezka dlouhá 189 kilometrů, která vyznavačům zdravého pohybu umožní, aby se v sedle jízdního kola dostali bezpečně z Nové Pece na Šumavě až do Týna nad Vltavou. Některé úseky cyklostezky jsou již vybudované, dostavba chybějících částí vyjde na více než jednu miliardu korun. Většinu nákladů přislíbil uhradit stát.

Plánovaná trasa z Nové Pece prochází kolem Lipna přes Rožmberk nad Vltavou, Český Krumlov, České Budějovice a Hlubokou nad Vltavou. Konec je na soutoku Vltavy a Lužnice v Týně nad Vltavou. Smyslem projektu je podpora cestovního ruchu. Snahou je také napojit tuto cyklostezku na cyklotrasy v Německu a Rakousku.

Plány na vytvoření páteřní cyklostezky přivítal i Juraj Thoma (HOPB), náměstek českobudějovického primátora. "České Budějovice dosud trpí tím, že jsou z turistického hlediska spíše tranzitním místem. Spousta lidí krajským městem pouze projede a pokračuje dál. Jakákoliv infrastruktura, která Budějovice pevněji připojí k jižním Čechám jako k atraktivnímu turistickému místu, je tedy pro Budějovičáky a vůbec všechny Jihočechy skvělá."

Obrázky
Jihočeši 2012

Jihočeši 2012

©2012-2024 Jihočeši 2012