Koncertní sál čeká rekonstrukce

15. 5. 2020

Zřejmě už letos na podzim začne rozsáhlá rekonstrukce a modernizace koncertního sálu Otakara Jeremiáše Jihočeské filharmonie v Českých Budějovicích. Zřizovatelem hudebního tělesa je Jihočeský kraj, který rovněž uhradí náklady na tuto akci. Podle podmínek, jež schválili krajští radní, by modernizace neměla stát více než 37 miliónů korun.

Koncertní síň byla naposledy rekonstruována před čtyřiceti lety a nyní je ve velmi špatném stavu. Novou nosnou konstrukci proto dostane jeviště a chystá se například i výměna podlah, klimatizace a vzduchotechniky včetně moderního ozvučení a osvětlení sálu.

"Projekt rekonstrukce budovy Jihočeské filharmonie je pro nás nesmírně zajímavý, protože souběžně s ním probíhají práce na rekonstrukci kulturního domu Slavie. Čili filharmonie by v budoucnosti v podstatě mohla mít dvě scény, na kterých by v Budějovicích mohla vystupovat," uvedl Juraj Thoma (HOPB), náměstek českobudějovického primátora. "Společně s Jihočeským krajem a filharmonií připravujeme i úplně nový projekt novostavby filharmonie a Jihočeského divadla v Budějovicích na Mariánském náměstí. Ten by se měl posunout do další etapy v roce 2021 vyhlášením architektonicko-urbanistické studie," dodal Thoma.

Jihočeši 2012

Jihočeši 2012

©2012-2024 Jihočeši 2012