Rada hnutí se přiklání k vytvoření středolevé koalice

14. 4. 2017

Rada hnutí Jihočeši 2012 se přiklání ke vzniku nové koalice ve vedení Jihočeského kraje, kterou by hnutí tvořilo společně s Českou stranou sociálně demokratickou, Křesťanskou a demokratickou unií – Československou stranou lidovou a s uskupením PRO JIŽNÍ ČECHY – Starostové, HOPB a TOP 09.

"S těmito partnery jsme připraveni jednat o vytvoření nové koalice, která by stabilizovala situaci v Jihočeském kraji. Pokud se dohodneme, podepíšeme zřejmě v úterý 18. dubna prohlášení o spolupráci," uvedl po pátečním jednání Rady hnutí JIH 12 jeho předseda Pavel Hroch. Ten předpokládá, že jednání o nové koalici budou postavena na základě rovnocenného partnerství všech zúčastněných subjektů. "Věříme, že se nám společně s dalšími partnery podaří vytvořit stabilní koalici, která zajistí funkční orgány Jihočeského kraje a začne řešit záležitosti důležité pro život jeho obyvatel," dodal Pavel Hroch. Zdůraznil, že případný vstup do nové koalice musí odsouhlasit Shromáždění členů hnutí Jihočeši 2012, které se koná 20. dubna.

Podle Pavla Hrocha mají všechny výše uvedené strany ve svých programech řadu shodných bodů, takže by jejich spolupráce neměla být problematická. "V případě druhé koaliční varianty, tedy s ANO a ODS, rozhodl o jejím zamítnutí zejména fakt, že v Občanské demokratické straně se na vyjednávání kromě jiných podílejí rovněž lidé jako Martin Kuba, kteří pro nás nejsou důvěryhodnými partnery," dodal Hroch.

Další člen Rady hnutí Jihočeši 2012 Pavel Vondrys řekl, že ve vedení Jihočeského kraje by po vzniku nové koalice za ČSSD neměl být dosavadní hejtman Jiří Zimola ani jeho náměstek Jaromír Slíva. "Budeme prosazovat, aby se co nejdříve přistoupilo k přehodnocení systému odměňování manažerů v krajském zdravotnictví. Žádáme rovněž provést audit problematických záležitostí, které vedly k rozpadu předchozí koalice," dodal Pavel Vondrys.Obrázky
Jihočeši 2012

Jihočeši 2012

©2012-2024 Jihočeši 2012