Jeden za všechny, všichni za jižní Čechy!

3. 10. 2016

Bezkonkurenční sestava těch, kteří (mnohdy opakovaně) obstáli v nejtěžších podmínkách a před nejkritičtějším publikem – tedy ve městech a obcích před svými voliči. To je stručný závěr, k němuž vede pohled na kandidátní listinu politického hnutí Jihočeši 2012 pro letošní krajské volby. Žádná jiná kandidátka na jihu Čech totiž nemůže nabídnout tolik lidí, kteří dennodenně skládali či dosud skládají účty občanům, s nimiž ve svém bydlišti pravidelně přicházejí do osobního kontaktu a řeší zdánlivě všední, ale velmi důležité problémy.

Mezi kandidáty Jihočechů 2012 najdete celkem 16 současných starostů měst a obcí nejrůznější velikosti. Od Písku (Eva Vanžurová), Tábora (Jiří Fišer), Sezimova Ústí (Martin Doležal), Prachatic (Martin Malý) či Milevska (Ivan Radosta), přes městečka i městyse jako jsou Volary (Martina Pospíšilová), Mirovice (Zdeněk Bárta), Kovářov (Pavel Hroch) nebo Křemže (Josef Troup) až po vesnice a vesničky. To je třeba Zlatá Koruna (Milan Štindl), Úsilné (Pavel Kašpárek), Sedlečko u Soběslavě (Vlastimil Bočánek), Dunajovice (František Uhlíř), Borová Lada (Jana Hrazánková), Mojné (Jana Zoufalá) a Budislav (Roman Čížek).

Vedle toho na kandidátní listině Jihočechů 2012 nechybí řada někdejších starostů (například strakonický Pavel Vondrys, Pavel Dvořák z Vimperku, Luboš Průša z Písku, blatenský Bohuslav Navrátil). Sestavu doplňují bývalí i současní místostarostové (někdejší náměstek českobudějovického primátora Martin Maršík, Věra Korčaková z Trhových Svinů, Kateřina Bláhová z Tábora, Pavel Pavel ze Strakonic či Robin Schinko z Českého Krumlova). Ke všem těmto lidem je třeba přidat bývalé i současné radní, zastupitele a další osobnosti, které se na komunální úrovni dlouhodobě angažují ve věcech veřejných.

Prakticky všichni, které na kandidátce najdete, se shodují: své práce a starostí máme dost. Ať už je to na radnicích a obecních úřadech, v jiných zaměstnáních či v osobním životě. Přesto se rozhodli jít do krajských voleb pod hlavičkou Jihočeši 2012. Proč?

Výstižně na tuto otázku odpovídá Pavel Kašpárek, starosta Úsilného u Českých Budějovic. Obec s necelými pěti stovkami obyvatel řídí nepřetržitě od roku 1990 a za tu dobu se z budějovického satelitu pod Kašpárkovým vedením podařilo vytvořit svébytné sídlo s bohatým společenským životem. Pavel Kašpárek se v roce 2011 stal Starostou roku a v roce 2014 Úsilné získalo vítězství v krajském kole soutěže Vesnice roku.

„Když jsem byl osloven s nabídkou spolupráce a podpory sdružení Jihočeši 2012, dlouho jsem váhal,“ přiznává Pavel Kašpárek. „S programem se zcela ztotožňuji, vychází i z mých zkušeností. Ale nikdy jsem netoužil po politickém kariérním růstu, zcela mě zaměstnávají obecní problémy… Na druhou stranu cítím odpovědnost za důvěru, se kterou se na mě kolegové obrátili a povinnost využít zkušeností z komunální úrovně. Také podpora a důvěra mých sousedů, občanů obce Úsilné, mě zavazuje pokusit se o změnu na krajské úrovni, neboť pozitivní dopad by se měl projevit ve všech obcích kraje.“

Jihočeši 2012 postavili do krajských voleb silný tým. Je to sestava nezávislých a reálně uvažujících lidí, kteří velmi dobře vědí, o čem jsou problémy skutečného života ve městech a v obcích. Tvrdou prací dokázali, že je umí řešit. A dokáží to i na úrovni kraje.

Sebelepší tým se však neobejde bez podpory diváků, v tomto případě voličů. Proto díky za Váš hlas pro Jihočechy 2012…

Obrázky
Jihočeši 2012

Jihočeši 2012

©2012-2024 Jihočeši 2012