Jihočeši 2012 vyberou leadera pro krajské volby

10. 2. 2016

Členové politického hnutí Jihočeši 2012 vyberou svého leadera pro podzimní krajské volby. Rozhodne o něm shromáždění, které se koná ve čtvrtek 11. února v Sedleci u Českých Budějovic.

„I když do voleb zbývá ještě osm měsíců, příprava na ně včetně předvolební kampaně je dlouhý a složitý proces. Proto už teď musí být jasné, kdo naše hnutí do voleb povede,“ uvedl Pavel Hroch, předseda hnutí Jihočeši 2012 a starosta Kovářova na Písecku. Dodal, že Jihočeši 2012 už teď mají hrubou představu o složení kandidátky. Její přesná podoba bude známa v květnu, nejpozději začátkem června.

Součástí čtvrtečního shromáždění bude i volba členů rady hnutí, dále zpráva o činnosti a hospodaření hnutí za rok 2015. Hovořit se bude i o letošním rozpočtu a plánu činnosti se zaměřením na krajské volby.

Politické hnutí Jihočeši 2012 vzniklo před čtyřmi lety. V tehdejších krajských volbách získalo 14,57 procenta hlasů a skončilo na třetím místě. Jihočeši 2012 mají nyní v krajském zastupitelstvu devět mandátů, takže jsou nejsilnější opoziční stranou.

Tomu, že Jihočeši budou hrát důležitou roli také při letošních krajských volbách, napovídají i poslední předvolební průzkumy. Politickému hnutí přisuzují zhruba třináctiprocentní zisk hlasů. „Značka Jihočeši 2012 je voličům známá a opět jsme se přesvědčili, že jí důvěřují. Není to značka na jedno použití. Volič na nás nezapomněl, i když se Jihočeši každodenně neobjevují v médiích,“ komentoval výsledky posledního průzkumu společnosti SANEP předseda hnutí Pavel Hroch.

(rm)

Jihočeši 2012

Jihočeši 2012

©2012-2024 Jihočeši 2012