Stavba kruhové křižovatky u Lidlu se nejméně o jeden rok oddálí

1. 10. 2015
 

Na programu zářijového zasedání zastupitelstva kraje bylo i schvalování investičních akcí v rámci Integrovaného regionálního programu (IROP). Jednou z nich by měla být také stavba kruhové křižovatky ulic Sklářská a Nádražní ve Vimperku.

Zeptali jsme se proto krajského zastupitele Pavla Dvořáka (Jihočeši 2012), zda IROP s kruhovou křižovatkou u Lidlu ve Vimperku počítá?

Ano, tato věc byla předložena a drtivou většinou zastupitelů schválena.

Kdy by se tedy mělo začít s výstavbou křižovatky?

V listopadu letošního roku bude projekt podán do grantového programu. Jestli bude schválen a vybrán, pak konečná realizace by měla být v roce 2017.

To znamená, že informace radnice o výstavbě v příštím roce je nepřesná?

Asi ano. Peníze na spoluúčast projektu v rozpočtu města byly rezervovány už letos. Jak je to vše ošetřeno mezi radnicí a krajem, nevím. Starostka ani místostarosta o tom neinformovali. Mám z toho takový divný pocit. Nemám rád sliby na dlouho dopředu. To se může leccos „přednějšího a vlivnějšího“ vyskytnout. Třeba termín výstavby kruháče u Těšovic hlavně pro směr na Prachatice – 2016 za 20 mil. je jasný.

Jak to bude s penězi kraje?

Kraj bude žádat Evropu o 45 milionů korun. Tak je to uvedeno ve formuláři projektu včetně poznámky o případné etapizace.

A jak to bude se spoluúčastí města?

To nebylo v předložených materiálech, musíte se zeptat starostky, jak se dohodli.

Řekl jste, že máte z toho divný pocit. Co to znamená?

Chtěl bych se toho dožít a odklady mne štvou. Nebyl jsem na to z našeho působení na radnici zvyklý. Jestli jsme se domluvili s krajem na termínu podjezdu železnice u Lidlu, tak to klaplo, stejně jako jiné akce -Vodník, školky, Tesco atd. ..“

Děkujeme za odpovědi.

Zdroj: http://zakrasnejsivimperk.cz/?p=32302

 

 

 

 

Mgr. Pavel Dvořák

Mgr. Pavel Dvořák

starosta
72 let, Vimperk
Bývalý starosta Vimperka, středoškolský učitel v.v., krajský zastupitel a člen školského výboru, zastupitel města Vimperk a člen finančního výboru.
©2012-2022 Jihočeši 2012