HŘIŠTĚ U VOLYŇKY: Tento záměr se nám stále líbí, říká Pavel Dvořák

23. 2. 2015

Když jsem si přečetl na webu znění petice Chceme venkovní posilovací hřiště pro Vimperk a udělal si trochu pořádek ve svém počítači, tak jsem vytáhl to, co už tu bylo a co jsme měli kdysi přichystané.

V roce 2010 za mnou na radnici přišli mladí skateboarďáci s tím, abych jim pomohl najít prostor pro jejich sportovní vyžití. Měli nějakého svazového sponzora na pořízení různých prvků, U-rampy a dalšího zařízení. Líbilo se mi to. Rozšířili jsme po diskuzi naše představy a nechali vypracovat studii venkovního areálu U Volyňky. Takový nástřel prostoru, co tam všechno může či nemusí být, kde se mohou ubírat nebo přidávat další moderní prvky, včetně jejich prostorového umístění.

Všichni to tam známe. Kolem řeky se procházejí maminky, chodí se tudy do školy, za nákupy, na autobusové nádraží. Je tam cyklostezka, může se tam sáňkovat, lidé tam venčí psy. Prostě prostor pro všechny věkové kategorie. A geograficky zajímavá rovina i svahy k Pasovské ulici.

Mělo to výhodu, že na jednoduché stavby a prvky se nevztahoval povodňový prostor a v dnešní situaci by ani nevadilo, že není územní plán města. Další výhodou byla možnost to postavit na pozemcích města buď najednou, nebo postupně. Plánovali jsme to podat do grantů roku 2011. Už si ani nepamatuji, za kolik korun to bylo, jestli 1,5 nebo 2 mil Kč.

Bylo škoda, že tehdy nové vedení města (po volbách 2010) to nechalo zaprášit. I po těch létech se nám tento záměr líbí, a proto jsme ho dali i do volebního programu JIH 2012 v minulém roce. Nyní vše dáváme k nahlédnutí i jako informaci Vám, čtenářům a lidem všeho věku v našem městě. Podívejte se, zda je to dobré využití prostoru, zda by bylo prospěšné tento záměr oprášit.

Pavel DVOŘÁK, krajský a městský zastupitel, bývalý starosta Vimperka (hnutí Vimperk Jihočeši 2012)

Foto: archiv autora

Obrázky
Mgr. Pavel Dvořák

Mgr. Pavel Dvořák

starosta
72 let, Vimperk
Bývalý starosta Vimperka, středoškolský učitel v.v., krajský zastupitel a člen školského výboru, zastupitel města Vimperk a člen finančního výboru.
©2012-2022 Jihočeši 2012