Pavel Hroch obhájil funkci. Je opět starostou Kovářova.

4. 11. 2014

Obec Kovářov opět vedou dva Pavlové. Starostou je Pavel Hroch a místostarostou Pavel Slivka st. Oproti minulému volebnímu období se tak změnil místostarosta. Otec Pavel Slivka nahradil svého syna Pavla. Hlasování bylo v obou případech jasné. Jak Pavel Hroch, tak Pavel Slivka st. získali čtrnáct hlasů z patnácti, přičemž oba se při svých hlasováních zdrželi.

Staronový starosta neskrýval dojetí. „Být počtvrté zvolen je pro mě velkou ctí. Je třeba za to poděkovat lidem, kteří mě zvolili. To jste vy, občané, kteří jste mi dali důvěru, a pak těchto čtrnáct zastupitelů. Nesmím zapomenout na ty, kteří stojí vedle mě – na moji rodinu. Té musím poděkovat také. Odpusťte mi ten chvějící se hlas. Každopádně bez manželky, dětí, známých a kamarádů by to určitě nešlo," uvedl Pavel Hroch.

Ani Pavel Hroch, ani Pavel Slivka st. neměli při volbě protikandidáta, jednoznačné bylo i hlasování o členech rady obce. „Vypadá to trochu někdy až strojeně a směšně, že hlasujeme celkem jednotně, ale víte, že jsme se scházeli a že jednání bylo dost a byla docela ostrá," uvedl zastupitel Jaroslav Kahoun a dodal, že při schůzkách se vše vytříbilo a zastupitelstvo tak při ustavujícím zasedání působí jednotně. „Takto by to mělo být – doufám – i do budoucna," dodal Jaroslav Kahoun, který v reakci na slova důchodce Pavla Fauknera z Předbořic ocenil odvedenou práci Pavla Hrocha. „Práce starosty není žádný med. Je to vidět i na tom, že se nenašel žádný protikandidát," podotkl Jaroslav Kahoun.

Funkce starosty Kovářova je uvolněná, místostarosta je neuvolněný. V patnáctičlenném zastupitelstvu je oproti minulému volebnímu období pět nováčků: Otakar Chudáček, Michal Panec, Pavel Škoch, Miloslav Hubička a Jaroslav Kahoun.

Rada obce
Pavel Hroch, Pavel Slivka st., Petr Janeček, Otakar Chudáček, Miloslav Hubička.

Finanční výbor
předseda Otakar Chudáček, členové: Martin Hadrbolec, Alice Fořtová, Věra Slivková, Martin Vlna

Kontrolní výbor

předseda Pavel Škoch, členové: Josef Pinta, Vladimír Brůžek, Michal Panec, Jaroslav Janeček

Komise životního prostředí
předseda Jan Bílý, členové: Václav Kahoun, Petr Janeček, Augustin Riant, Hana Hadrbolcová

 

Autor: Klára Černá, Písecký deník

Pavel Hroch

Pavel Hroch

náměstek hejtmana
61 let, Kovářov
©2012-2024 Jihočeši 2012