Pláč nad rozlitým mlékem

13. 4. 2012

Jihočeskou ODS nedávno opustili další dlouholetí straníci - a její šéf Martin Kuba, věren svému přesvědčení, že on za nic odpovědnost nenese, z toho obvinil Jihočechy 2012. Poté ODS učinila reklamní zoufalý tah, když na svou krajskou kandidátku dosadila Karla Poborského, aby jí dodala aspoň pozlátko důvěryhodnosti. A nakonec Jan Zahradník přispěchal s varováním před novými stranami a „novými" politiky a s výčitkami vůči některým z členů Jihočechů 2012.

Tři události, jež potvrzují, k jak zoufalému stavu současné vedení přivedlo celou jihočeskou ODS.

Absurdní výroky Martina Kuby si nezaslouží komentář a Karlovi Poborskému přejeme co nejdelší čas, než se jeho nadšení přetaví v hořké zklamání. ODS nepomůže a sobě ublíží. Pozastavit se však musím nad slovy Jana Zahradníka. Ze strany zkušeného politika, který se svým hlasováním aktivně podílel na „vymazání" většiny jím vyjmenovaných politiků z politické mapy Jižních Čech, jde skutečně o kouzlo nechtěného.

Byla doba, kdy všichni, které pan Zahradník jmenuje, byli za něj ochotni dýchat a pracovat do padnutí. Pracovat pro své obce a kraj jsou však ochotni i nadále a ve svých názorech se nezměnili. Kdo se ale za poslední léta hodně změnil, je jihočeská ODS. Pan Zahradník nyní zlehčuje ty „jen" bývalé úspěšné politiky, kteří podle něj za vše vděčí ODS. Úspěšní jsou však i nyní, a to i bez ODS. Čím je však dnes jihočeská ODS bez těchto osobností, kterých se skupina novodobých jihočeských privatizátorů politiky před časem „demokraticky" zbavila?

Paradoxně jim tak dnešní vládci vystavili cenný certifikát, že jsou tou současnou špínou opravdu nezasaženi a že s ní ani nemohou mít nic společného. Jan Zahradník je bagatelizuje jako lidi přicházející s „novou politikou". Bohužel mu tak nějak uniká, že oni a s nimi nově i celá řada dalších osobností pouze pokračují v té původní slušné politice, které voliči ještě rozuměli a které fandili a od které se jihočeská kmotrovská politika už dávno odklonila. Nicméně s Janem Zahradníkem si ještě na rozdíl od některých jiných současných členů ODS spolupráci stále představit dovedeme.

Nikdy jsme ani my, ani naši partneři např. z hnutí Občané pro Budějovice, nebalamutili občany, že nabízíme všechno jenom „nové". Naopak. Otevřeně říkáme, že nabízíme lidi zkušené a osvědčené, jejichž důvěryhodnost potvrdily nejen poslední komunální volby. A ano, připojila se k nám spousta nadšených lidí, kteří se politice dosud nevěnovali. Protože už se nemohou dívat na to, kam to jihočeská ODS dopracovala a kam je nyní veden v koalici s ČSSD celý náš kraj.

Ing. Pavel Pavel

Ing. Pavel Pavel

experimentální archeolog, předseda krajského svazu lyžařů
67 let, Strakonice
Vystudovaný strojař se v osmdesátých letech postaral o celosvětovou senzaci, když „rozchodil“ tajemné sochy moai na Velikonočním ostrově. V devadesátých letech přenesl své zkušenosti z přepravy velkých břemen do podnikání a posléze se také zapojil do komunální politiky, na městské i krajské úrovni. Místostarostou Strakonic byl čtyři volební období a prostředí krajského zastupitelstva již také dobře zná z předchozího působení.
©2012-2024 Jihočeši 2012