Drogy, marjánka, stříkačky.... a nebo ?

23. 9. 2014

Každý si jistě pamatuje, jak to vypadalo na tribunách kopané ve sportovním areálu. Stříkačky, flašky, odpady nejen biologického původu, nebyly zvláštností. Tak si říkáme, že jsme měli dobrý čich a toto vše jsme dostali pryč. A stačilo to oplotit, dát tomu vyhovující režim volnosti i řádu. A je tam pořádný správce. A také si vzpomínáme, jak na zastupitelstvu zaníceně hovořili proti oplocení p. Janásková a Vávrová, naši zastupitelé pod vedením p. Petráška, kteří tam snad nikdy nebyli....

My jsme na tyto řeči nedali. Povedlo se nejen oplocení, ale i oprava fotbalových kabin a solární ohřev vody.

Hodně si vzpomínáme na výrok: „Když nedáme peníze na sport, tak je za čas budeme dávat na policii a soudy“. (p. Teiml, starosta Vimperka a předseda TJ z 80. let).

Letos došlo opět ke krácení peněz pro 11 sportovních oddílů na činnost mládeže do 15 let.

Zvyšující se náklady v dopravě, náklady na sportovní materiál či na energie, současné vedení radnice nezajímá. Marná byla snaha sportovní komise složené ze zástupců klubů a odborníků dostat příspěvek alespoň na úroveň minulé radnice.

Došlo k opačné situaci.

Rada města, díky aktivitě p.Petráška, pí Martanové a pí Vávrové, si nechávala byrokraticky dopracovávat další a další údaje a tabulky od lidí ve sportovních oddílech. Od těch lidí, kteří několikrát týdně trénují, o víkendech zadarmo či za pár kaček jezdí po soutěžích. A pak tuto jejich práci „nechali vyhnít“ (ano, na uvedené věci a materiál od oddílů nesáhli celý rok 2013!!!). A jak vnímáme rok 2014? Nebude to jiné!

A výsledek – na větší peněžní příspěvek pro kluby údajně není.

Ve srovnání s Prachaticemi, Strakonicemi a dalšími městy v kraji jsme na tom o hodně hůře.

Ať to zaplatí rodiče, jsou to jejich děti....zaznělo.

Pro náš program JIH 2012 připravujeme zásadní změny pomoci a nastavení systému podpory mládeže i trenérů. Trenéři, rodiče jsou garantem všeho, přitahují i modelují děti, vtahují je do kolektivu, kde se hraje podle pravidel.

Sport nevychovává křiváky, podrazáře nebo mladé se stříkačkami pervitinu.

Současné vedení radnice, pod záštitou sdružení, se zviditelní zelenou trávou, ohníčkem na pečení vuřtů, vyhlásí nulový nájem na sportoviště a propaguje se „kvalitou městské policie“, nasype do mentorů, preventistů a cikánských asistentů, pochlubí se kvalitou komunitního plánu a přidává stále více peněz do neinvestičních, dotačních programů pro nepřizpůsobivé. Nás ale zajímá, jak naše radnice pomohla trenérům, vychovatelům, těm, kteří dělají pro děti to nejlepší – vedou je ke sportu.

Drogy, marjánka, stříkačky.... a nebo ???? My chceme návrat k normálnosti i více peněz do sportu, našich dětí.

Uvidíme.

 

Pavel Dvořák, kantor a trenér, předseda sportovní komise, kandidát a lídr Jihočechů 2012

Luboš Drenčeni, předseda TJ Šumavan, horolezec, kandidát za Jihočechy 2012

Mgr. Pavel Dvořák

Mgr. Pavel Dvořák

starosta
72 let, Vimperk
Bývalý starosta Vimperka, středoškolský učitel v.v., krajský zastupitel a člen školského výboru, zastupitel města Vimperk a člen finančního výboru.
©2012-2022 Jihočeši 2012