Funkce jako stranický úkol

18. 6. 2013

Nevím, neznám, nezajímá mne to, je mi to jedno. To vše – resp. tedy nic – se dozvíte od krajského radního pro kulturu a školství Tomeše Vytisky (KSČM) v rozhovoru, který poskytnul Deníku (dostupné online). Takovou přehlídku bohorovné ignorance a nezájmu, až to děsí. A ještě se tomu směje. Aby byl tragikomický obraz úplný, člověk, který vstoupil do KSČ už v roce 1983, se vyznává ke své oblibě Hudby Praha a dalšího „bigbítu“ – jakože to vlastně táhnul s těmi ostatními, které jeho strana utiskovala a ožebračovala.

Občan se zákonitě ptá – proč tu funkci, „která na něj zbyla“, vlastně bral? Když o ni nestojí a vůbec jí nerozumí (a evidentně ani rozumět nechce)? Proč? Protože je to dobré pro Stranu.

Protože funkce plodí další funkce. Zatím v krajích, zanedlouho už třeba ve vládě. Proto je třeba se jich držet zuby nehty, za každou cenu, nekompetentně, bez ohledu na odvedenou škodu (o práci asi mluvit nelze). V tomhle se komunisté ani náhodou nezměnili. Když dá Strana úkol, kádr ho splní.

Tomeš Vytiska je dalším z řady „prověřených kádrů“, které před námi z vůle Strany defilují v jihočeské krajské radě od loňského podzimu. Přehlídka je to naprosto otřesná. Radní pro zemědělství a agent StB Václav Kučera, kterého nahradila podomní obchodnice Hana Rodinová… Předchůdkyně Tomeše Vytisky Vítězslava Baborová, která vstoupila do KSČ v roce 1978 a kterou zaskočilo, že o 35 let později někomu vadí politik myšlenkově uzavřený v 80. letech, z té přehlídky vychází celkem nevinně jen náhodou. Jen proto, že vlastně nic nestihla udělat. 

Tohle opravdu není otázka ideologie. To je otázka morálky, kompetentnosti a schopností – tedy toho, čím by se měli politici především vyznačovat a čeho se představitelům KSČM ukrutně nedostává.

A nelze nepřipomenout, kdo těmto tragikomickým postavám, které po zásluze měly zůstat ještě dlouho v politickém ghettu, otevřel dveře dokořán.

Pane hejtmane Zimolo, opravdu Vám tohle za to stojí?

Opravdu Vám pocit, jak jste vyzrál na své konkurenty, vynahrazuje tuhle ostudu?

Opravdu si myslíte, že osobní ambice a mocenské hry stojí nad zájmy občanů a našeho i Vašeho kraje?

Jihočeši 2012

Jihočeši 2012

©2012-2024 Jihočeši 2012