Protikomunističtí aktivisté si zaslouží naše uznání

7. 5. 2013

Ve středu 8. května od 18 hodin na náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích se koná další demonstrace pořádaná iniciativou Komunisté nepatří ke kormidlu. Iniciativa, která vyrostla ze studentských základů, se stala jednou z nejviditelnějších v celé zemi a my bychom chtěli jejím členům při příležitosti Dne vítězství poděkovat za jejich nasazení.

Osmý květen nesymbolizuje jen konec druhé světové války a konec jedné totality, ale zároveň zahájení cesty k totalitě další. Na Únoru 1948 se v květnu 1945 už dávno pracovalo. Potají, nenápadně, s předstíráním, že komunistická strana je údajně stejná jako ty ostatní. Jak to dopadlo, není třeba připomínat.

Členové iniciativy Komunisté nepatří ke kormidlu si zaslouží uznání za úsilí, které od podzimu věnují snaze připomínat, že ani novodobá KSČM není standardní politickou stranou. Dosavadní aktivity a přehlídka představitelů KSČM v Jihočeském kraji ukazují, že mají pravdu. Jeden radní agent StB, další s jedinou kvalifikací „třídního původu“, nebo takový, který funkci bere jako jen „stranický úkol“ a nikoli jako zodpovědnost vůči občanům. Je to tragická přehlídka a smutné potvrzení toho, že „komunisté ke kormidlu nepatří“.

Považujeme mladé lidi z protikomunistické iniciativy za naději tohoto státu, protože jim není lhostejné veřejné dění, zajímají se o něj, nebojí se vyjádřit. Je úžasné, že své aktivity a nápady, jako je např. protestní řetězová hladovka, jež každý den připomíná oběti komunistického režimu, dokázali posunout na celostátní úroveň.

A vyzýváme své příznivce, aby je také ve středu 8. května od 18:00 hodin přišli podpořit na českobudějovické náměstí Přemysla Otakara II.

Jihočeši 2012

Jihočeši 2012

©2012-2024 Jihočeši 2012