Neztrácejme naději

29. 1. 2013

Jihočeši 2012 v prezidentské volbě fandili Karlu Schwarzenbergovi, protože si ceníme jeho nadhledu, klidného přístupu, slušnosti a noblesy, což jsou vlastnosti a hodnoty, které v politice postrádáme a které do ní také chceme my sami přinášet. Voliči se však rozhodli pro Miloše Zemana – a to i v Jihočeském kraji, kde zvítězil poměrem 52,66% ku 47,34%. Jejich vůli respektujeme a gratulujeme novému prezidentovi k jeho zvolení.

Považujeme však za nešťastné, že do volební kampaně byla vnesena xenofobní a značně vyčpělá historická témata hrající na nejnižší pudy, která možná volbu rozhodla. Věříme, že v tomto smyslu nebude Miloš Zeman inspirací pro další politiky, že se lživá osočení a rozněcování negativních emocí a různých komplexů nestane do budoucna standardem politického chování. Spolu s pozvolným návratem komunistů k moci, jehož jsme svědky právě v našem milovaném Jihočeském kraji a který nás možná za čas čeká na celostátní úrovni, to považujeme za nebezpečí pro naši stále ještě relativně nedospělou demokracii.

Přejeme si proto, aby voliči Karla Schwarzenberga – zejména ti mladí – neztráceli naději a pokusili se zájem o veřejné dění, které v nich prezidentská volba vyvolala, přetavit v setrvalou snahu o hájení hodnot, které pro ně jejich kandidát symbolizoval.

Slušnosti v politice nikdy není dost.

My chceme přispět ke slušnosti v politice na místní a regionální úrovni. Proto vyzýváme všechny naše sympatizanty a příznivce i jakékoliv další zájemce, kteří souhlasí s našimi představami o politice jako veřejné službě, uskutečňované slušnými a schopnými lidmi ve prospěch ostatních, ke vstupu do našeho hnutí a k zakládání místních organizací, které budou schopny postavit silné kandidátky, ať už samy nebo s pomocí ideově spřízněných hnutí a organizací, do komunálních voleb v r. 2014.

Silný, kompetentní a spravedlivý stát stojí na silných a kompetentních zastupitelstvech obcí.

 

Vaši Jihočeši 2012

Jihočeši 2012

Jihočeši 2012

©2012-2024 Jihočeši 2012