Cíle hnutí JIHOČEŠI 2012 pro rok 2013

2. 1. 2013

Jihočeši 2012 nejsou hnutím pro jedny volby, naše cíle a úsilí jsou dlouhodobé. V podzimních krajských volbách jsme se s téměř 15% hlasů stali třetí nejsilnější stranou v Zastupitelstvu Jihočeského kraje. Vítězná ČSSD sice v koalici upřednostnila KSČM, ale podpora voličů je pro nás zásadním závazkem, proto se i v opoziční roli budeme maximálně snažit naplňovat náš program a zároveň bedlivě sledovat činnost koalice.

 Kromě toho chceme dále rozšiřovat a činnost našeho hnutí. Pro rok 2013 máme v plánu:

-        rozvinout organizační strukturu do jednotlivých okresů,popř.i větších měst zakládáním okresních a místních sdružení,

-        zvýšit počet členů a příznivců z dnešních cca 90 na 300-500 členů a registrovaných příznivců,

-        nastavit pravidelný systém vyjadřování se všech členů k důležitým otázkám krajské a komunální politiky

-        ujasnit si pozice pro komunální volby 2014 (kde budeme kandidovat samostatně, kde s jinými stranami a hnutími a s jakými)

-        pokusit se ujasnit si pozice pro volby do poslanecké sněmovny, zda vůbec budeme kandidovat, s kým, jaké jsou naše postoje k otázkám celostátní politiky,

-        a samozřejmě aktivně pracovat v krajském zastupitelstvu na otázkách urychlení dopravních staveb a zlepšení postavení a rozvoje okrajových částí kraje, pokud nám ovšem tato možnost bude vládnoucí koalicí vůbec dána.

 

Luboš Průša,
předseda klubu zastupitelů Jihočeši 2012

JUDr. Luboš Průša

JUDr. Luboš Průša

advokát
57 let, Písek
©2012-2023 Jihočeši 2012