Hejtmane Zimolo, přestaňte lhát!

20. 11. 2012

Včera večer mohli všichni obyvatelé a voliči v Jihočeském kraji sledovat vystoupení jihočeského hejtmana Jiřího Zimoly ve večerním pořadu Události, komentáře na ČT 24. Věřím, že rozhovor, který vedl s redaktorkou Událostí, všem otevřel oči. Pan Zimola veřejně lhal a současně se choval jako malý chlapec, který se, přistižen při lži, snaží vykroutit ještě hloupější výmluvou.

Jím neustále omílané fráze, že voliči takto rozhodli, a přáli si vlastně návrat komunistů k moci, již začínají být více než trapné. Připomínají známý to výrok pana Paroubka, že pokud zde budou marťani, pak bude vládnout i s marťany. Malý chlapec Zimola používá známé „já nic, já muzikant“ hodně často.

Stačí si však srovnat jeho výroky za období posledních dvou měsíců:

O koalici budu jednat s každým, kdo umožní realizovat náš volební program. Při povolebním vyjednávání se zástupci Jihočechů a KDU-ČSL Zimola prohlašoval, že mezi programy všech tří subjektů existuje 90% shoda ve volebních programech. Programová část koaliční smlouvy ČSSD-KSČM vypadá jak opsaná od Jihočechů 2012.

Voliči rozhodli o vytvoření koalice ČSSD – KSČM. Respektuji výsledky voleb. Při vytvoření nekomunistické koalice ČSSD – Jihočeši 2012 – KDU-ČSL by tato koalice měla procentně v součtu větší podporů voličů, než koalice ČSSD – KSČM. Jihočeši 2012 a KDU-ČSL mají stejně mandátů jako komunisté a ve volbách dohromady získali o 3000 hlasů více než KSČM. Připočteme-li výsledek TOP 09/STAN, která společně s Jihočechy 2012 a KDU-ČSL chtěla do krajského vládnutí přinést zásadní změny a důrazně bránit korupci, je jasné jedno: voliči chtěli pozitivní změnu ve stylu vládnutí, ne komunisty.

O koalici s KSČM rozhodl jednomyslně KVV ČSSD. Opět není pravda, neboť je známo, že s vytvořením takové koalice měla problém řada členů ČSSD i KVV ČSSD.

Krajská úroveň politiky není to samé jako celostátní, má blíže k politice komunální. Zvláštní je, že při povolebních vyjednávání se hejtman Zimola odvolával na celostátní vládní politiku, a přestože tvrdil, že proti konkrétním zvoleným zástupcům TOP 09/STAN nic nemá, s odvoláním na celostátní politiku s nimi o uzavření koalice jednat nechce.

Strany na pravém středu koalici odmítaly a nám nezbylo nic jiného, než se domluvit s komunisty. Tak to už je opravdu výsměch. Po všech jednáních, kdy Jihočeši společně s KDU ČSL ustoupili ČSSD téměř ve všech požadavcích a rozcházeli jsme se po posledním jednání s tím, že podmínky koaliční spolupráce jsou vzájemně potvrzeny, pan Zimola zcela otočil a uzavřel koalici s KSČM. Trpí tedy zřejmě zvláštními výpadky paměti.

Věříme, že si jihočeští voliči dobře zapamatují, jaké komedie s nimi pan Zimola sehrál.

Mgr. Ing. Pavel Vondrys

Mgr. Ing. Pavel Vondrys

tajemník městského úřadu
60 let, Strakonice
©2012-2024 Jihočeši 2012