Téma: Vondrys Pavel

Nesouhlasíme s politickým zneužíváním Asociace krajů ČR

15. 8. 2013

Během posledního roku je to již podruhé, kdy se hejtman jihočeského kraje Zimola podílel na zneužití zájmové apolitické organizace sdružujících kraje, jíž je Asociace krajů ČR. To, že se jedná o nepolitickou organizaci, má přímo zakotvené ve stanovách. To však nijak nebrání současným vládcům krajů (až na dvě světlé výjimky), aby z ní v rozporu s platnými stanovami politickou organizaci vytvářeli.

Hejtmane Zimolo, přestaňte lhát!

20. 11. 2012

Včera večer mohli všichni obyvatelé a voliči v Jihočeském kraji sledovat vystoupení jihočeského hejtmana Jiřího Zimoly ve večerním pořadu Události, komentáře na ČT 24. Věřím, že rozhovor, který vedl s redaktorkou Událostí, všem otevřel oči. Pan Zimola veřejně lhal a současně se choval jako malý chlapec, který se přistižen při lži snaží vykroutit ještě hloupější výmluvou.

Poctivé hospodaření? Nevěřte slibům, ale činům!

3. 10. 2012

Odmítáme manipulace a přihrávání zakázek a dotací spřáteleným firmám nebo kmotrům, kteří si vodí ‚své‘ politiky jako loutky.  Poctivost při správě veřejných peněz slibuje každý – i ti, kteří ji rozhodně v posledních letech neprokázali. Proč ODS a ČSSD nyní slibují otevřené veřejné zakázky? A co tedy dělaly celé čtyři roky, kdy spolu vládly Jihočeskému kraji?  

Zbytečné tanečky kolem konkursů

30. 4. 2012

Jihočeský kraj se v reakci na novelu školského zákona rozhodl být papežštější než papež a vyhlásil konkursy na posty ředitelů rovnou téměř u všech škol, jež zřizuje.

©2012-2019 Jihočeši 2012