Téma: volby 2013

Hejtman měl rezignovat už dávno

27. 3. 2014

Po naprosto zbytečném několikaměsíčním lavírování, kdy se Jiří Zimola pokoušel z poslanecké funkce vytěžit, co se dá, a zachránit na centrální úrovni trosky své pověsti po vnitrostranickém puči, jsme se konečně dočkali rozhodnutí. Zůstane hejtmanem, vzdává se poslaneckého mandátu. K rozhodnutí ho přitom Jihočeši 2012 vyzývali už na konci října loňského roku, protože dvě takto časově náročné funkce nelze vykonávat plnohodnotně.

Jihočeši 2012 navrhnuli odvolání hejtmana Jiřího Zimoly

5. 12. 2013

Zastupitelský klub Jihočeši 2012 na dnešním zasedání krajského zastupitelstva navrhl odvolání hejtmana Jiřího Zimoly. Považuje za nepřijatelný souiběh funkcí hejtmana a poslance, z nichž tak ani jednu nelze vykonávat plnohodnotně. Navíc Jiří Zimola prokazatelně lhal a to ho pro další setrvání ve funkci diskvalifikuje.

Požadujeme hejtmanovo rychlé rozhodnutí

31. 10. 2013

Na dnešním zasedání krajského zastupitelstva jsem jménem zastupitelského klubu Jihočeši 2012 vyzval Jiřího Zimolu, aby s ohledem na události posledních dnů, v nichž hraje klíčovou roli, urychleně naplnil svůj veřejný příslib učiněný již v létě v médiích, že se v případě zvolení do poslanecké sněmovny vzdá buď funkce hejtmana, nebo funkce poslance. Odpověď od něj požadujeme do příštího zasedání krajského zastupitelstva, které se koná v prosinci.

Obrázek k článku Bývalá koalice zradila zájmy živnostníků

Bývalá koalice zradila zájmy živnostníků

23. 10. 2013

Politické strany se dnes předhánějí v tom, jak chtějí pomoci malému a střednímu podnikání. Vezměme si to pěkně po pořádku. O KSČM snad nemá ani cenu mluvit. Stačí se podívat do minulosti. ČSSD se už dostatečně vyjádřila ústy svého „ekonomického experta“ Jana Mládka, který označil živnostníky za parazity. Vrcholem cynismu je pak snaha o podporu malého a středního podnikání ze strany hnutí ANO. Právě Andrej Babiš cílevědomě likviduje samostatné objekty především v oblasti zemědělské prvovýroby. Důvěru bohužel nebudí ani pravicové strany, které tvořily nedávnou vládní koalici. Řada legislativních kroků byla namířena právě proti nim. 

Obrázek k článku V politice potřebujeme více kultury

V politice potřebujeme více kultury

22. 10. 2013

Jedna z nejkrásnějších zemí na světě s úžasnou historií a kulturou potřebuje v politice více slušnosti, zdravého selského rozumu a více žen. Mohla bych ještě pár let politiky kritizovat, ale raději se pokusím stávající situaci změnit, nebo k tomu alespoň trochu přispět; proto kandiduji.

Obrázek k článku Vykopávám válečnou sekeru „šmejdům“

Vykopávám válečnou sekeru „šmejdům“

20. 10. 2013

V posledních letech se rozmohl „obchod s bídou“, kdy si různí „šmejdi“ založili byznys na lidech potácejících se v začarovaném kruhu chudoby, v němž jsou těmito cizopasníky udržováni. Všem těmto šmejdům vyhlašuji válku a svoji současnou kandidaturu do poslanecké sněmovny na jihočeské kandidátce volebního bloku Hlavu vzhůru považuji za kouřový signál k vykopání válečné sekery.

Obrázek k článku Potřebujeme jasné a předvídatelné právo

Potřebujeme jasné a předvídatelné právo

18. 10. 2013

Pro rozvoj podnikání je zásadní stabilní právní prostředí. Jednoduché právní předpisy, nenáročná administrativa, přehledné (a pokud možno nízké) daně bez přehršle výjimek a pokud možno žádné změny právního prostředí na poslední chvíli nebo příliš často. Některými „polotovary“ přijímaných zákonů ohrožována prosperita podnikatelských subjektů, vybudovaná poctivou prací.

Obrázek k článku Volební magazín Hlavu vzhůru!

Volební magazín Hlavu vzhůru!

17. 10. 2013

Žijeme tu s Vámi! Kandidáti volebního bloku Hlavu vzhůru, jehož součástí jsou i Jihočeši 2012, představují sebe i volební program pod heslem Svoboda, odpovědnost, prosperita!

Obrázek k článku Levice problémy nevyřeší

Levice problémy nevyřeší

16. 10. 2013

Myslet si, že levicové strany, které se nejvíce třesou na vládu, dokáží reformovat současný nefunkční sociální systém, je velkou iluzí. Slibují orgie rozdávání, takže do sociálního systému leda tak přilijí další peníze a tím jen zvýší jeho zneužitelnost a demotivaci „klientů státu“.

strana 1 z 3
©2012-2019 Jihočeši 2012