Téma: školství

Nový způsob vládnutí: šíření paniky?

28. 8. 2013

Taky u vás budou rušit školu? Nevíme. A proč vlastně? Nevíme. Kam půjdou děti? Nevíme. Co udělá radnice s prázdnou budovou? Taky nevíme. Nikdo nic neví. Vítejte v Jihočeském kraji, kde nikdo nic neví a nikdo se k ničemu nehlásí. Aneb jak vypadá „optimalizace středních škol“ v podání krajské koalice.

Obrázek k článku Funkce jako stranický úkol

Funkce jako stranický úkol

18. 6. 2013

Nevím, neznám, nezajímá mne to, je mi to jedno. To vše – resp. tedy nic – se dozvíte od krajského radního pro kulturu a školství Tomeše Vytisky (KSČM) v rozhovoru, který poskytnul Deníku (dostupné online). Takovou přehlídku bohorovné ignorance a nezájmu, až to děsí. A ještě se tomu směje. Aby byl tragikomický obraz úplný, člověk, který vstoupil do KSČ už v roce 1983, se vyznává ke své oblibě Hudby Praha a dalšího „bigbítu“ – jakože to vlastně táhnul s těmi ostatními, které jeho strana utiskovala a ožebračovala.

ROZHOVOR: Školství a kraj očima Pavla Dvořáka

10. 5. 2013

Rozhovor krajského zastupitele a bývalého starosty Vimperku Pavla Dvořáka pro internetový deník Vimperk.eu. Pavel Dvořák je dlouholetý středoškolský učitel a rovněž členem krajského výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost.

Obrázek k článku Budoucnost pro mladé

Budoucnost pro mladé

9. 10. 2012

V mladých lidech vidíme budoucnost Jihočeského kraje. Sami však potřebují vhodnou perspektivu, aby neodcházeli za lepším vzděláním a zaměstnáním jinam. My ji nabízíme.

Pan senátor Jirsa nezná zákon?

1. 6. 2012

Se zájmem jsem si přečetl článek „Hana Bůžková vyslyšela volání učitelů" (Českokrumlovský deník 31. 5. 2012), který se týká jmenování ředitelů středních škol v Jihočeském kraji. Ponechám teď stranou, jestli ředitelé škol mají být oranžoví, modří nebo jinobarevní. Asi by to měli být především odborníci, jejichž jmenování nebude předmětem koaličních dohod, obchodů či sporů.

Zbytečné tanečky kolem konkursů

30. 4. 2012

Jihočeský kraj se v reakci na novelu školského zákona rozhodl být papežštější než papež a vyhlásil konkursy na posty ředitelů rovnou téměř u všech škol, jež zřizuje.

©2012-2019 Jihočeši 2012