Téma: Hroch Pavel

Za hodně peněz hodně muziky? V dopravě ani náhodou

4. 10. 2013

Jihočeský kraj se na svých webových stránkách pochlubil, že dává na zajištění dopravní obslužnosti téměř miliardu korun (loni 780 mil. ze svých zdrojů a 176 mil. ze státní dotace). Jenže to, že něco stojí hodně peněz, ještě neznamená, že je to kvalitní. 

Obrázek k článku Jihočeši 2012 skládají účty z kampaně. A co ostatní?

Jihočeši 2012 skládají účty z kampaně. A co ostatní?

17. 12. 2012

Jako první jsme začali plnit své předvolební sliby, když jsme již v pátek 12. 10., tedy v první den krajských voleb, zveřejnili rozpočet naší kampaně. Nyní jsme již uhradili všechny náklady spojené s naší volební kampaní a občanům Jihočeského kraje přinášíme kompletní a podrobné vyúčtování našich příjmů a výdajů. Držíme slovo. A zároveň se ptáme: Co ostatní strany? Již před volbami jsme totiž upozorňovali, že výdaje na volební kampaně deklarované ostatními stranami jsou podezřele nízké a vyzvali jsme ostatní k jejich zveřejnění.

Obrázek k článku Hejtman Zimola koalici s KSČM chtěl!

Hejtman Zimola koalici s KSČM chtěl!

21. 11. 2012

Jiří Zimola by si měl přestát hrát na schovávanou a zbytečně se zaplétat do svých výmluv. Měl by na rovinu přiznat, že koalici s KSČM v Jihočeském kraji chtěl především on sám. Nemusel by pak lhát, že koalici s komunisty uzavřít „musel“, protože údajně jinou možnost neměl.

Zanedbaná veřejná doprava potřebuje nový impuls

6. 10. 2012

ODS a ČSSD nyní občanům slibují, co mohly už dávno splnit. Jednotné jízdné na autobusy, vlaky i MHD, soutěže na zajištění dopravní oblužnosti, které však doteď obcházely… Jihočeši 2012 vnesou do veřejné dopravy pořádek. Stačí jen chtít, umět a myslet své sliby vážně.  

Obrázek k článku Malá domů pro dopravce?

Malá domů pro dopravce?

29. 6. 2012

Na jednom z posledních zasedání zastupitelstva před volbami 26. června schválili krajští zastupitelé peníze navíc za rok 2011 pro autobusové dopravce zajišťující dopravní obslužnost v Jihočeském kraji. Lze přistoupit na argument kompenzace neočekávaných nákladů v loňském roce z důvodu zvýšení cen pohonných hmot, nelze však souhlasit se současným nastavením a fungováním celého systému dopravní obslužnosti.

Na co tolik grantů?

26. 4. 2012

Jihočeský kraj spravuje celke 47 grantů! Celý grantový systém je zbytečně složitý a kvůli tříštění částek do mnoha opatření i neefektivní. Jihočeši 2012 budou usilovat o zjednodušení celého systému a to především pro žadatele, aby nebyli přetěžováni zbytečnou administrativou.

ROP Jihozápad se nepovedl, bohužel

19. 3. 2012

Hnutí Jihočeši 2012 se zájmem sleduje úsilí současného vedení Jihočeského kraje o zachování Regionálních operačních programů EU pro další období 2014-2020. Avšak neztotožňuje se s ním. Dosavadní složitá administrace programu a činnost úřadů regionálního rozvoje a jeho výborů, složených vždy z pečlivě vybraných politiků, se totiž jednoznačně neosvědčila.

©2012-2019 Jihočeši 2012