V Písku se chystají podepsat koaliční smlouvu

15. 10. 2018

Dosavadní starostka Eva Vanžurová (JIH 12) bude s největší pravděpodobností stát v čele Písku i v následujících čtyřech letech. Zřejmě ještě tento týden totiž koaliční smlouvu podepíší zástupci ČSSD, ODS, KDU – ČSL a vítězného uskupení PRO Písek, jehož součástí byli i Jihočeši 2012.

Povolební vyjednávání v Písku sice stále probíhají, ale mezi budoucími koaličními partnery se už jen dolaďují detaily. „Lze předpokládat, že k podpisu koaliční smlouvy by mohlo dojít už v sobotu 20. října. Tento týden si upřesníme rozdělení kompetencí,“ uvedla Eva Vanžurová, která byla lídrem kandidátky PRO Písek.

„Jsem poněkud zklamaná, že se nepodařilo vyjednat vznik velké koalice, kde se počítalo i s Piráty. Ti by pak jako druhá nejsilnější volební strana měli větší možnost podílet se na správě města a převzít také svůj díl odpovědnosti," řekla Eva Vanžurová. "V souvislosti s dříve deklarovaným zájmem o dvě místa v městské radě byly tyto posty Pirátům nabídnuty, a to včetně jednoho místostarosty. Zástupci České pirátské strany trvali na správě městských financí nebo investic. V tom se ale neshodli s ostatními koaličními partnery,“ dodalastarostka.

Letošní komunální volby v Písku vyhrálo koaliční uskupení PRO Písek (JIH 12, TOP 09 a Volba pro město), které získalo šest mandátů za 18,31 procent hlasů. Druzí byli Piráti s pěti mandáty (15,33 %), na třetím místě skončilo ANO se čtyřmi mandáty (12,97 %). Po třech zástupcích budou mít v písecké samosprávě ČSSD, ODS a KDU – ČSL.

 

poslat odkaz e-mailem
©2012-2020 Jihočeši 2012