Pavel Hroch: Budu spokojený, když uhájíme dosavadní pozice

5. 10. 2018

Pavel Hroch, předseda hnutí Jihočeši 2012, jihočeský vicehejtman a starosta Kovářova, se komunálních voleb účastní už popáté. Jak vidí volební šance své i svých kolegů, kteří hnutí reprezentují? S jakým výsledkem bude spokojen? A proč se znovu rozhodl kandidovat na místo kovářovského starosty? Na to odpoví následující rozhovor.

Nakolik je hnutí JIH 12 v těchto komunálních volbách aktivní?

"Jihočechům 2012 se podařilo sestavit 15 samostatných kandidátek. V Písku bude o hlasy voličů usilovat volební koalice Pro Písek, kde zástupci JIH 12 hrají podstatnou roli. Další členové, příznivci a podporovatelé našeho hnutí letos kandidují za jiná uskupení v šesti městech a obcích včetně Českých Budějovic, Tábora a Sezimova Ústí. Tentokrát sice máme míň samostatných kandidátek než před čtyřmi lety, ale já jsem spokojený. Daří se nám totiž získávat nové členy, takže je vidět, že hnutí JIH 12 je životaschopné a perspektivní."

Jakou formou krajská centrála hnutí podpořila jednotlivé kandidátky v městech a obcích?

"Jihočeši 2012 mají určité prostředky na podporu kandidátek i pro komunální volby. Tomu, kdo za námi přišel a požádal o podporu v rozumné míře, jsme se snažili vyhovět. Samozřejmě v celkovém objemu nešlo o podporu v řádech miliónů, ale stovek tisíc korun, které naše centrála uvolnila na základě souhlasu Rady hnutí."

 S jakým výsledkem budete spokojený?

"Spokojený budu, když uhájíme pozice, které jsme zastávali v minulém volebním období. Chtěli bychom obhájit post starosty v Písku. Za úspěch budu považovat, pokud se jeden z našich kandidátů probojuje do Rady města v Českých Budějovicích. Držím palce Strakonickým, aby se jim podařilo vybojovat zpět pozice, které ztratili před čtyřmi lety. Spoustu starostů máme na venkově. I tam chceme obhájit dosavadní postavení. A velmi by mě potěšilo, pokud ještě nějaký nový starosta přibude."

Vy sám budete obhajovat post starosty v Kovářově. Proč jste se rozhodl opět kandidovat, i když současně zastáváte post náměstska jihočeské hejtmanky?

"I když působím na krajské pozici, jsem přesvědčen, že obec nezanedbávám. A výsledky jsou patrné. Obec proinvestovala skoro 50 milionů korun, kolem 25 milionů přitom získala z dotací. Jsem velice rád, že mohu předstoupit před občany a prohlásit, že 90 procent z toho, co jsme před čtyřmi roky slibovali, se nám podařilo splnit. Ještě však před sebou máme spoustu dalších úkolů a já bych u toho, až se s nimi budeme vyrovnávat, chtěl být jako starosta."

poslat odkaz e-mailem
©2012-2020 Jihočeši 2012