V některých obcích nebude mít JIH 12 konkurenci

4. 10. 2018

Členové a příznivci hnutí Jihočeši nechybí ani na kandidátkách některých měst a obcí v okresech Tábor, České Budějovice, Český Krumlov a Jindřichův Hradec. Samostatné kandidátky se podařilo sestavit především v menších sídlech.

V krajském městě bude o hlasy voličů usilovat Hnutí Občané pro Budějovice, kde na čtvrtém místě kandiduje Martin Maršík, ředitel Biskupského gymnázia J. N. Neumanna a Církevní ZŠ v Českých Budějovicích. Ten hnutí JIH 12 reprezentoval předloni v krajských volbách.

Samostatnou kandidátku JIH 12 se podařilo složit v Boršově nad Vltavou a v obci Homole. Totéž platí pro Kaplici na Českokrumlovsku. Zde je lídrem Jihočechů 2012 Jana Kopúnová.

V Trhových Svinech se lídrem uskupení Volba pro město stala Věra Korčaková, místostarostka města a dlouholetá členka Rady JIH 12.

Ani na Táborsku nebudou při komunálních volbách chybět reprezentanti JIH 12. Samostatnou a současně i jedinou kandidátku pro celou obec budou mít v Mezné a v Sedlečku u Soběslavě, kde je kandidátem na starostu opět Vlastimil Bočánek.

V Sezimově Ústí se starostenský post pokusí obhájit člen Rady JIH 12 Martin Doležal, jenž tentokrát o přízeň voličů zabojuje s uskupením Zelená pro město. Dosavadní starosta Tábora Jiří Fišer, který se předloni v krajských volbách objevil na kandidátce Jihočechů 2012, letos v komunálních volbách podporuje hnutí Tábor 2020, kde je číslem tři.

Na Jindřichohradecku se samostatnou kandidátku JIH 12 podařilo sestavit pouze ve Smržově. Ve Studené a v Novosedlech nad Nežárkou jdou členové a příznivci JIH 12 do voleb pod hlavičkou jiných uskupení. Filip Mencl (člen Rady JIH 12) bude v Novosedlech obhajovat starostenskou pozici na kandidátce OBEC PLUS.

 

poslat odkaz e-mailem
©2012-2020 Jihočeši 2012