Další porušování zákona vedením města Strakonice!

29. 8. 2017

Zatím marně se o uveřejnění svého článku ve Zpravodaji města Strakonice snaží Pavel Vondrys, strakonický zastupitel za JIH 12. Současné vedení Strakonic otištění Vondrysova příspěvku na téma hospodaření města usnesením rady zamítlo. " Na to nemají právo, je to další svévolné porušení zákona, tentokrát tiskového, současným vedením města," říká P. Vondrys, který mezi lety 1998 až 2014 zastával funkci strakonického starosty.

Vondrysův článek "Jak hospodaří Strakonice aneb Opravdu na nic nejsou peníze?" obdržela redakce Zpravodaje 10. července 2017. Autor v textu kritizuje současné vedení města, že "od nástupu na radnici stále šíří dezinformaci, že město nemá na nic peníze, že „zdědilo“ jen dluhy, které musí pořád řešit." Pavel Vondrys dále v článku na základě údajů ze závěrečného účtu města za rok 2016 dokazuje, že taková tvrzení současného starosty Hrdličky (Strakonická Veřejnost) a dalších radních nejsou pravdivá. "Můj článek obsahuje pouze údaje a informace z materiálů, které byly tímto vedením předloženy k projednání v zastupitelstvu města," argumentuje P. Vondrys.

O zveřejnění Vondrysova článku ve Zpravodaji jednala rada města na svém 80. zasedání 26. července 2017. S jeho otištěním nesouhlasila "z důvodu neobjektivnosti a nevyváženosti informací obsažených v tomto příspěvku" – jak stojí v usnesení.

Pro takový výrok má Pavel Vondrys jediné vysvětlení. "Je evidentní, že se bojí každého jiného názoru a snaží se všemi prostředky zabránit zveřejnění pravdivých informací o radnici. Tím více, když citace z jejich vlastních podkladů dokazuje jejich lhaní a mystifikování obyvatel Strakonic," říká Vondrys. Zároveň upozorňuje, že městský zpravodaj je od nástupu nového vedení města na podzim 2014 systematicky a stále ve větší míře zneužíván k propagaci Strakonické Veřejnosti a zejména starosty Hrdličky. "Strakoňáci jistě zaznamenali, že to již není Zpravodaj města , ale pouze pana Hrdličky a jeho souputníků, kteří si z něj dělají hlásnou troubu plnou polopravd a lží. Zejména svými mravokárnými úvodníky si z nás všech dělá pan Hrdlička bezbřehou “srandu” " dodal P. Vondrys.

 

 

poslat odkaz e-mailem
©2012-2018 Jihočeši 2012