Krajské dotace podpoří venkov

16. 5. 2017

Téměř sto miliónů korun poskytne Jihočeský kraj obcím v rámci Programu obnovy venkova. Je to nejvíce ze všech krajů České republiky. "Jižní Čechy se vyznačují neobyčejně malebnými vesnicemi. Na to jsme hrdí. Současně ovšem chceme, aby se v nich dobře žilo. Jihočeský kraj proto obce a život v nich dlouhodobě podporuje. Je to jedna z našich priorit," vysvětlil Pavel Hroch, náměstek hejtmanky Jihočeského kraje, který návrh na schválení dotace předkládal na posledním zastupitelstvu kraje, jež se konalo 11. května.  

Pavel Hroch připomněl, že jihočeským vesnicím pomůže i dotační titul na opravu požárních nádrží a návesních rybníčků. V tomto případě bude pro 17 žadatelů připraveno 2,5 milionu korun. A více než dvojnásobná částka je vyčleněna na 84 neinvestičních projektů pro sbory dobrovolných hasičů, které jsou kromě jiného i důležitou součástí společenského života na venkově.

Další dotační program Jihočeského kraje podpoří hospodářsky slabé oblasti regionu. Sedm a půl milionu korun získá 19 projektů. Ty jsou určeny na vybudování objektů občanské vybavenosti či na jejich opravy nebo na startovací byty. "Jsem rád, že se daří prosadit záměry na podporu jihočeského venkova, které byly i součástí našeho volebního programu," zdůraznil Pavel Hroch, předseda hnutí Jihočeši 2012.  

poslat odkaz e-mailem
©2012-2018 Jihočeši 2012