Čtyři otázky pro Janu Zoufalou

9. 4. 2017

Jaké problémy teď řešíte v obci, jaké projekty připravujete?

 

"Především chceme na čtyřech místech v obci opravit místní komunikace. Proto podáme žádost o příspěvek z nového dotačního titulu, který nedávno odsouhlasilo krajské zastupitelstvo. Opravit chceme rovněž památkově chráněnou kapli sv. Šebestiána v Černici. K tomu ale potřebujeme závazné stanovisko Městského úřadu v Českém Krumlově. Pokud se nám podaří získat dotaci, tím lépe. Tuto památku však opravíme v každém případě, i kdybychom měli použít výhradně obecních financí. Ostatně – za obecní peníze jsme opravovali všechny zbývající kaple.

Dalším projektem, který se už rozběhl, je výstavba kontejnerového stání na separovaný odpad u autobusové zastávky. A protože se v této části obce rozšiřuje zástavba rodinných domků, chceme, aby lidé měli kontejnery dostupnější."

 

Co Vás zaujalo na úrovni kraje?

 

"V poslední době to byla hlavně reakce pana hejtmana na můj podnět k zákonu o veřejném opatrovnictví. Na konci ledna Jiří Zimola před stovkou starostů konstatoval, že osobně bude problém s veřejným opatrovnictvím řešit přes Asociaci krajů ČR. Dodneška mi ale nikdo nezatelefonoval, nenašla jsem žádnou zmínku, že by se tato záležitost začala řešit. A to je budoucí problém nejen na úrovni kraje, ale i celé republiky. Třeba naší obce se tato věc konkrétně dotýká."

 

Na jakou akci byste pozvala lidi, kteří chtějí poznat Vaši obec?

 

"Pozvala bych je na premiéru akce Setkání sousedů, kterou připravujeme na 20. května. Sejdeme se v Mojném na jednom místě, přineseme si občerstvení, budeme si povídat: o tom, jak si tady společně žijeme a co bychom do budoucna chtěli mezi sousedy vyřešit nebo po letech dořešit. Pozvali jsme taky cimbálovku, takže se bude i zpívat a tančit."

 

Na co se nejvíc těšíte?

 

"Asi to bude znít trošku divně, ale už teď se těším na letošní vánoce. Dokonce začínám připravovat program. Budou to moje poslední vánoce v Mojném, takže chci, aby byly nejkrásnější…"

Jana Zoufalá

Jana Zoufalá

starostka obce Mojné
49 let, Mojné
Působí již od roku 2006 jako starostka obce Mojné, do jejíž místní části Černice se kdysi přistěhovala do vysněného domečku. Dříve působila jako účetní pro obce v okolí, ale zabývala se i ostatní obecní agendou a často také přímo řešila potřeby občanů. „V této práci s lidmi a pro lidi se mi otevřel nový smysl života,“ přibližuje svou cestu do funkce starostky i své zapojení do politiky na vyšší úrovni.
poslat odkaz e-mailem
©2012-2018 Jihočeši 2012