Bez politikaření to nejde?

1. 6. 2012

ODS zpochybnila výběrové řízení na ředitele Alšovy jihočeské galerie, protože ČSSD nerespektovala doporučení odborné komise a na místo dosadila sobě blízkého člověka. Máme tu další politickou řež mezi koaličními (!) partnery, zcela zbytečnou a nechutnou. Obě strany si totiž nemají navzájem co vyčítat, protože se chovají úplně stejně. Vyčítat jim to ovšem mohou občané, kteří jsou na posledním místě jejich zájmu. Na prvním místě je udržování a rozšiřování vlivu a rozdělování lén.

Stejná situace se odehrává při rekonkursech na pozice ředitelů středních škol. Přestože ministerstvo školství upozorňovalo, že novela zákona neznamená povinnost vyhlásit nová výběrová řízení na všech školách, Jihočeský kraj tak učinil. A nyní se ukazuje proč. Přesně jak Jihočeši 2012 od počátku upozorňovali – je to vhodná záminka, jak ještě krátce před volbami na prestižní místa ředitelů středních škol dosadit své lidi či posílit sféry vlivu v oblasti středního školství. Však si kvůli tomu také koaliční partneři pěkně vjeli do vlasů, což jenom potvrzuje, že hlavními kritérii nejsou odbornost či schopnosti, ale zřejmě především příslušnost k modrému nebo oranžovému táboru.

Pro občany Jihočeského kraje je to tragická zpráva, že se i tak důležité oblasti, jako je vzdělání a kultury stávají předmětem politikaření ze strany občanských i sociálních demokratů. Bohužel neochota obou stran vyměnit zprofanované tváře naději na změnu občanům nedává. Jedinou příležitostí, jak dosáhnout v našem kraji změny k lepšímu, tak pro občany zůstávají krajské volby, v nichž budou moci již za čtyři měsíce ocenit vizitku, kterou samy sobě ODS a ČSSD vystavují.

Jsem proto rád, že můžeme obyvatelům jižních Čech nabídnout vůči těmto dvěma stranám lepší alternativu. Nechceme totiž, na rozdíl od nich, Jihočeský kraj „vytěžovat", ale dobře, hospodárně a poctivě spravovat.

Mgr. Ing. Pavel Vondrys

Mgr. Ing. Pavel Vondrys

systémový specialista, bývalý starosta města Strakonice
56 let, Strakonice
poslat odkaz e-mailem
©2012-2020 Jihočeši 2012